Włoskie owijki Bike Ribbon – przegląd

W tym wpisie mały przegląd owijek od włoskiego producenta Bike Ribbon. Po kilka zdań o każdej z owijek, czyli o jej głównej charakterystyce, zaletach i wadach. Dalej zestawienie parametrów owijek w tabelce, wraz z oceną Komfort / Przyczepność. Oceny są ze strony producenta, jednak dają też rozeznanie co do zalet i wad danej owijki w tych kategoriach. 

Wszystkie niżej wymienione owijki Bike Ribbon są podklejane klejem silikonowym, który ma ułatwić ich montaż do kierownicy szosowej lub każdej innej. Z mojego doświadczenia widzę też, że owijki tej marki są dość łatwe w utrzymaniu czystości. Miałem różne owijki i polecam zwracać uwagę na ten aspekt, bo nie każdy ma czas po każdej jeździe dopieszczać owijkę tak, by nie traciła blasku 😉 – dotyczy to zwłaszcza owijek białych (jasnych w ogóle) .

 

 

Bike Ribbon seria DOTS

Owijki z tzw oczkami. Efekt ten został osiągnięty przez zastosowanie dwóch warstw materiałów. Czarny lub biały matowy Tacky PU poprawiający chwyt. Oraz kolorową piankę EVA, która zwiększa komfort i daje efekt kropek w wybranym kolorze.

Owijka Bike Ribbon w kropki czerwone w naszym sklepie.

Bike Ribbon seria HEXAGON

Owijka z silikonową siatką o kształtach sześciokątów. Daje to fajny efekt wizualny, a silikon dodatkowo poprawia chwyt kierownicy.

 

Bike Ribbon seria BEE

Główną cechą tej serii owijek są bardzo żywe kolory – jaskrawy (neonowy) róż, żółty i zielony. Powierzchnia z poprawiającego chwyt materiału Tacky PU.

 

Bike Ribbon seria REFLECTIVE

W tej serii owijek zastosowano farbę, która odbija światło nocą, co znacząco poprawia widoczność i bezpieczeństwo rowerzysty.

 

Bike Ribbon seria SCRUB

Mocna i trwała owijka o powierzchni PVC Scrub Surface, która maksymalizuje przyczepność dłoni do kierownicy. Zwiększona trwałość okupiona jest większą wagą owijki.

Bike Ribbon seria CARBONIO

Owijka wykonana z polimerów syntetycznych PVC, nie jest tak komfortowa jak piankowa ale jej główną zaletą jest wytrzymałość na uszkodzenia oraz odporność na sól (pot). Powierzchnia owijki nie jest też zbyt przyczepna, zaleca się jazdę w rękawiczkach.

Bike Ribbon seria 2TONES

Owijka z pianki EVA, a więc bardzo lekka – zaledwie 47gr! Fajny efekt połączenia dwóch kolorów. Mniej trwała jak wzmacniane owijki dodatkową warstwą zewnętrzną.

Bike Ribbon seria GRIP EVO

Owijka z pianki E.V.A. powlekana warstwą latexu dla podniesienia przyczepności dłoni do kierownicy. Lekka i dość cienka. Do zastosowań wyścigowych.

Bike Ribbon seria GRADE

W owijce zastosowano piankę E.V.A (cushioned) powlekaną silikonem, który poprawia przyczepność dłoni i daje efekt siateczki.

ELEGANZA

Chyba najbardziej stylowa owijka z nitkowym przeszyciem. Wykonana z syntetycznego materiału symulującego skórę (PU).

 

Tabela porównawcza owijek Bike Ribbon

Model owijki

Długość cm

Szerokość mm

Grubość mm

Komfort

Przyczepność

Waga gr

Dostępne kolory

DOTS (oczka)

210

30

3

5/6

5/6

85

Czarna lub biała, różne kolory oczek

CARBONIO

180

30

2.5

2/5

3/5

95

Czarna, srebrna, złota

SCRUB

210

30

2.5

4/6

6/6

140

Brązowy, niebieski

GRIP EVO

180

30

2.5

5/6

6/6

77

Czarna, czerwona, zielona, niebieska.

GRADE

210

30

2.5

4/6

6/6

95

Czarna z czerwonym, niebieskim, zielonym lub szarym.

2 TONES

180

30

2.5

4/6

4/6

47

czarno – czerwona, czarno – biała

BEEGRIP

210

30

3

6/6

6/6

95

Różowa, zielona i żółta

HEXAGON

200

30

3

6/6

6/6

95

Czarno czerwona lub czarno – biała

REFLECTIVE

200

30

2.5

6/6

6/6

95

Czarna

ELEGANZA

180

30

2.5

4/6

4/6

93

Czarna, czerwona, niebieska, biała (2 warianty)