Opony rowerowe WOLFPACK

Skąd wzięła się marka WOLFPACK?

Na rynku opon rowerowych zaistniała marka Wolfpack. Jest na tyle nowa, że nie wiele osób jeszcze ją kojarzy. Niemniej nazwisko jej twórcy jest doskonale znane w światku oponiarskim. Pan Wolfgan Arenz to twórca mieszanek gum dla takich marek jak Continental, Specialized czy Schwalbe, a jego słynnymi dziećmi są między innymi: Black Chili, Gripton czy Addix.

 

Pan Arenz w wywiadzie do magazynu BIKE przyznał, że często nazywany jest Gumowym Profesorem. Po wielu latach spędzonych w pracy dla innych, postanowił wykorzystać swoją wiedzę oraz kontakty, do zbudowania własnej marki. Tak powstały opony Wolfpack.

 

Czy są tak dobre jak opony konkurencji?

Są na tyle dobre, że używają ich już dwie ekipy UCI World Tour – Astana i Michelton Scott. Samo przebicie się do elity opanowanej przez wielkie koncerny, jest nie lada sztuką. Nie da się tego zrobić bez kontaktów i produktu wysokiej jakości. Warto zauważyć, że oba zespoły nie otrzymują opon w ramach sponsoringu, a kupują je same. To ich świadomy wybór.

 

Gumowy profesor przyznaje, że w pierwszej kolejności skupił się na stworzeniu opon do rowerów szosowych. Następnie zabrał się do pracy nad oponami do rowerów górskich i w tej sferze będzie jeszcze wprowadzał swoje innowacje. Na początku do wyboru mamy trzy typy opon do mtb (Race, Cross i Trail).

 

Test opon Wolfpack Race i Cross w magazynie Mtb-xc.pl

Opony szosowe WOLFPACK RACE – 24 i 26mm

Najważniejsze dziecko Wolfganga Arenza. Na tych oponach oparł on swój podbój szosowego peletonu. Wolfpack Race jest oponą zoptymalizowaną pod kątem aerodynamiki. Wykorzystaną w niej najnowocześniejsze polimery, co poprawia bezpieczeństwo i poczucie kontroli nad rowerem. Ponad to mieszanka ToGuard zapewnia bardzo dobrą ochronę przed przebiciami.

Opona dostępna jest w dwóch szerokościach: 24 i 26mm

Waga producenta to odpowiednio: 210 i 225gr

https://www.24bike.pl/sklep/szosowe/wolfpack-race-24mm.html

https://www.24bike.pl/sklep/szosowe/wolfpack-race-26mm.html

WOLFPACK RACE MTB 29 cali 2.25 Tubeless Ready

Najszybsza z opona mtb od Wolfpacka. Mimo iż określana jest mianem najszybszej spośród swojego rodzeństwa, to i tak pozostaje rasową oponą do kolarstwa górskiego. Nie jest to opona typu Fast Fred, a pełno prawna guma do jazdy po górskich szlakach.

Opony te dają bardzo dobrą przyczepność i zarazem są bardzo odporne na przebicia. Nie są kompromisem pomiędzy wagą, a wytrzymałością. 650 gram to dla wielu pewnie zbyt wiele by ścigać się po szutrach, ale ci co jeżdżą po górach docenią ich trwałość i wytrzymałość na otarcia o wystające kamienie.

https://www.24bike.pl/sklep/29-cali/wolfpack-race-mtb-29.html

Jeśli chcesz mieć jeszcze więcej kontroli nad rowerem, to do gry wchodzi opona WOLPACK CROSS. Można ją stosować na przednio koło lub na oba, dla jeszcze lepszej trakcji w gorszych warunkach pogodowych. Waga tej opony to 670gram.

https://www.24bike.pl/sklep/29-cali/wolfpack-cross-mtb-29.html

Dla osób które stawiają na agresywne zjeżdżanie najlepszym wyborem będzie WOLFPACK TRAIL. Opona z wysokim bieżnikiem i mocną gumą ToGuard. Jej waga to 750gram.

https://www.24bike.pl/sklep/29-cali/wolfpack-trail-mtb-29.html

 

Wszystkie produkty Wolfpack w sklepie 24Bike.pl