Nowe klocki Clarks VRS Gold na 2020 rok

W ostatnim tygodniu dotarła nowa tajwańska dostawa klocków hamulcowych marki CLARKS. Głównie są to klocki z serii VRS Gold do tarczówek i CPS Elite dla hamulców typu V-Brake.

Do sprzedaży wróciło kilka modeli wyprzedanych okładzin oraz pojawiły się dwie nowości z serii VRS, czyli klocki do hamulców SRAM Red, Force, Rival, a także SRAM X0 Trail i GUIDE.

Skąd pochodzą te klocki?

Angielska marka współpracuje z kilkoma fabrykami. Klocki najlepsze jakościowo dostarczane są z fabryk mieszczących się na Taiwanie. Mam już wieloletnie doświadczenie we współpracy z Clarksem i w tym czasie zdążyłem zauważyć spore różnice w jakości między klockami z fabryk w Chinach i na Taiwanie – z korzyścią dla tych drugich. Inna jest także cena. Klocki z Taiwanu są droższe o 50% od tych produkowanych w Chinach.

Różnica w jakości dotyczy zwłaszcza klocków metalicznych, dlatego jeśli szukasz lepszych metalików, to pytaj sprzedawcy gdzie wyprodukowano dany model.

 

Klocki Clarks VRS GOLD: kevlarowo – ceramiczne

Najwyższa półka wśród klocków tej angielskiej marki. Okładzina powstała we współpracy z marką Carbone Lorraine, która oferuje klocki hamulcowe do aut i motocykli wyścigowych.

Jest to mieszanka włókien kevlarowych, ceramiki oraz żółtej i czerwonej miedzi (co dostrzeżesz gołym okiem na okładzinie klocka). Opiłki metali mienią się tymi barwami.

Właściwości klocków Clarks VRS

  • Większa żywotność od okładzin żywicznych – Clarks podaje 30%
  • Większa siła hamowania bez konieczności rozgrzewania jak w klockach metalicznych
  • Cicha praca – klocki nie wyją, co może się zdarzać w okładzinach metalicznych zwłaszcza przy dużej wilgotności
  • Bardzo dobra modulacja

Najnowsze modele

CLARKS VRS860 – do hamulców: SRAM Rival, Force, RED

CLARKS VRS859 – do hamulców: Avid X0 Trail Guide RSC/RS/R

Od kilku dni dostępne są w sklepie, obecnie w cenie 49.90zł

Inne modele klocków ceramiczno – kevlarowych dostępne w ofercie sklepu 24Bike.pl

https://24bike.pl/sklep/kevlarowo-ceramiczne

Osobiście używam wersji klocków VRS852 w rowerze górskim przy hamulcach Shimano XTR. Ostatnio przejeździłem na nich dość krótki sezon ale zaliczając przy tym wyścig etapowy MTB Trophy.

W nadchodzącym sezonie będę testował klocki Clarks VRS860 w mojej szosie i porównywał do okładzin A2Z Blue i Gold.

 

Nowe klocki V-BRAKE i SZOSA

Od jakiegoś czasu w ofercie mamy model klocków szosowych Clarks CPS240 Black. Okładziny trzyskładnikowe do obręczy aluminiowych . W zestawie są dwa komplety okładzin CPS220.

Do oferty sklepu wróciły także klocki CLARKS CPS958

Klocki typu V-BRAKE z dwuskładniową okładziną i bardzo skutecznym w odprowadzaniu wody profilem.

Z racji tego, że mamy je teraz bezpośrednio od producenta możemy zaoferować świetną cenę za komplet. 13.90zł. Taka cena obowiązuje w naszym sklepie. Te same klocki na Allegro kupisz za prawie 50% więcej!