Nowe ceramiczno – kevlarowe klocki CLARKS VRS

Pod koniec listopada do oferty sklepu rowerowego 24Bike.pl trafią nowe klocki CLARKS z serii VRS. Zostanie uzupełniony stan magazynowy klocków wyprzedanych we wrześniu, czyli VRS811. Najpopularniejszy model klocków na rynku rowerowym, stosowany w wielu hamulcach hydraulicznych i tarczowych. Znacznie lepszy zamiennik do standardowej okładziny Shimano B01S.

Ponadto do oferty trafią klocki serii VRS do modeli takich hamulców jak:

  • AVID X0 Trail  – klocki VRS859
  • SRAM Red, Force i Rival – klocki VRS860

(jak pojawią się klocki na stanie, to będę mógł wrzucić tutaj ich zdjęcia, na poniższym zdjęciu klocki VRS811)

Czym różni się seria klocków VRS od VX czy VRX?

Najważniejsza różnica to skład okładziny.

Seria VX – to okładzina żywiczno – metaliczna. Żywica wymieszana z opiłkami metalu. Klocki zalecane przez wielu producentów tarcz z napisem „RESIN PADS ONLY”. Okładzina ta nie nagrzewa się tak jak metaliczna, a co za tym idzie nie wywiera takiego wpływu na tarczę. Dłużej będą działać twoje tarcze ale klocki wymieniasz częściej.

Seria VRX – to okładzina w 100% metaliczna. Nagrzewa się znacznie bardziej i do optymalnego działania potrzebuje też pewnej temperatury. Sprawdza się na dłuższych zjazdach. Mocniej ingeruje w tarcze, dłużej wytrzymuje.

Seria VRS – powstała jako poszukiwanie kompromisu pomiędzy VX, a VRX. Clarks ten model klocków produkuje w innej fabryce. Są to klocki droższe i lepsze jakościowo. Sama okładzina składa się z ceramiki, kevlaru i opiłków miedzi. Klocki te nie niszczą tak tarcz (można spokojnie używać z tarczami „resin only”), a przy tym generuje większą moc przy hamowaniu jak seria VX czy VRX bez rozgrzania.

Clarks VRS to także klocki ciche w każdych warunkach pogodowych.

Inna różnica to wykonanie płytki na której przytwierdzona jest okładzina. W klockach serii VRS, płytka jest specjalnie perforowana tak, by jak najlepiej odprowadzała ciepło na zewnątrz i nie przekazywała go całkowicie na tłoczek hamulca.

Serię klocków CLARKS VRS znajdziesz w naszym sklepie pod tym linkiem.